Zarejestruj się Zaloguj się
rolne24.com
Logowanie

Wprowadź login oraz hasło, aby zalogować się do systemu. Pwinieneś je otrzymać razem z kluczem aktywacyjnym na podany przez Ciebie adres e-mail.

rolne24.com
*
*
*
Tak     Nie    
*
*
Oświadczam, że zapoznałem się i zgadzam się z regulaminem portalu Rolne24.com

Pola z gwiazdką są obowiązkowe.

Pierwsze siane grochy właśnie wschodzą

Pierwsze siane grochy właśnie wschodzą

Po miesiącu od siewu wschodzą grochy wcześnie siane. Póki co wschody są niepełne i nierówne. Powodem tego są niskie temperatury powietrza, które zatrzymują rozwój odpornego grochu na przymrozki.

Jeśli nie zasialiśmy w marcu grochu, możemy obecnie mieć problem z sianiem tej rośliny. Po pierwsze termin optymalny siewu praktycznie już minął (nie licząc północno-wschodnich rejonów kraju), a po drugie opady ostatnie w wielu przypadkach uniemożliwiają wjazd sprzętem w pole. 

Kto zasiał groch wcześniej (na początku marca) mogę obserwować już rośliny na powierzchni gleby. Podczas wschodów ukazuje się już łodyżka nad liścieniowa.

Jednak należy pamiętać, że niska temperatura nie szkodzi roślinom. Groch wytrzymuje przymrozki które dochodzą nawet do -7ᵒC. Temperatury niższe przyczyniają się do lepszego ukorzeniania roślin oraz umożliwiają roślinom przejście jarowizacji, od której zależy w dużej mierze prawidłowy rozwój generatywny roślin. Na dodatek ostatnie opady deszczu sprzyjają kiełkowaniu sianych później grochów.

Podczas uprawy grochu właśnie teraz monitorować należy stan oraz rozwój chwastów zwłaszcza gdy nie udało się zastosować herbicydów bezpośrednio po siewie. 

 

Napisany przez dnia 09/04/2015 w Wiadomości

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

TRANSLATE/üBERSETZEN/переводить/Tõlkija/Përkthyes/

Biuletyn rolniczy

Najnowsze informacje prosto na Twoją skrzynkę email. Otrzymuj za darmo.

rolne24.com.pl

Od redakcji serwisu rolniczego

Redakcja rolne24.com.pl wita wszystkich rolników dla których serwis rolniczy jest doskonałym miejscem na pozyskanie informacji. Portal rolniczy jaki oddaliśmy do Państwa dyspozycji to nie tylko ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze nowe i używane, ogłoszenia rolnicze ale również najnowsze informacje rolnicze. Zachęcamy do aktywnego korzystania z serwisu.

elektroniczny papieros
Ukryj Pokaż ukryte