Zarejestruj się Zaloguj się
rolne24.com
Logowanie

Wprowadź login oraz hasło, aby zalogować się do systemu. Pwinieneś je otrzymać razem z kluczem aktywacyjnym na podany przez Ciebie adres e-mail.

rolne24.com
*
*
*
Tak     Nie    
*
*
Oświadczam, że zapoznałem się i zgadzam się z regulaminem portalu Rolne24.com

Pola z gwiazdką są obowiązkowe.

Wzrasta sprzedaż ciągników

Wzrasta sprzedaż ciągników

Po dwóch pierwszych ciężkich miesiącach 2015 roku, sprzedaż ciągników w marcu poszybowała wyraźnie w górę. Jednak do ubiegłorocznego wyniku jeszcze brakuje.

W marcu zarejestrowano 1319 szt. nowych ciągników rolniczych. To wynik dobry biorąc pod uwagę luty, w którym to licznik rejestracji stanął na niespełna 800 oraz styczeń z liczbą ponad 640 szt. Jednak porównując wynik do okresu analogicznego z roku ubiegłego, sprzedaż jest niższa o 300 szt. (1602 rejestracje w marcu 2014 roku).

Jak handlowcy podkreślają, na taki skok sprzedaży w marcu wpłynęły przede wszystkich wypłaty bezpośrednich dopłat. Część rolników otrzymało je w styczniu oraz lutym, co przekłada się na zwiększenie poziomu inwestycji. Część rolników również realizuje jeszcze zakupy w ramach dofinansowań z PROW 2007-2013.

Ponad 32% rejestracji stanowią ciągniki rolnicze w zakresie mocy od 70 do 100 KM. Na tle innych miesięcy, zwiększył się również odsetek sprzedaży maszyn dużych, ponad 100-konnych (ponad 50% liczby zarejestrowanych ciągników nowych).

Dobra sytuacja w handlu dotyczy również ciągników z wtórnego rynku. Zarejestrowano ponad 3000 maszyn z tzw. drugiej ręki. W lutym było to 1763 szt., a w styczniu – 1593 szt.

Napisany przez dnia 10/04/2015 w Wiadomości

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

TRANSLATE/üBERSETZEN/переводить/Tõlkija/Përkthyes/

Biuletyn rolniczy

Najnowsze informacje prosto na Twoją skrzynkę email. Otrzymuj za darmo.

rolne24.com.pl

Od redakcji serwisu rolniczego

Redakcja rolne24.com.pl wita wszystkich rolników dla których serwis rolniczy jest doskonałym miejscem na pozyskanie informacji. Portal rolniczy jaki oddaliśmy do Państwa dyspozycji to nie tylko ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze nowe i używane, ogłoszenia rolnicze ale również najnowsze informacje rolnicze. Zachęcamy do aktywnego korzystania z serwisu.

elektroniczny papieros
Ukryj Pokaż ukryte